Üniversitelere Kelepçe Vurulamaz!

2 Ocak tarihinde AKP Genel Başkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan Melih Bulu’yu kabul etmeyen ve kayyum rektöre karşı haklarını savunan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen polis saldırısı kabul edilemez.
2002 yılında AKP’nin Sarıyer İlçe Kurucusu, 2007 yılında AKP İstanbul İl Başkan Yardımcısı, 2009 yılında AKP Ataşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve son olarak 2015 yılında AKP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olarak AKP’nin birçok kademesinde görev alan Melih Bulu, Boğaziçi Üniversitesi’ni temsil edemez.

Bugün Boğaziçi Üniversitesi önünde buluşan ve “Kayyum Rektör İstemiyoruz” diyen binlerce öğrenci, Bulu gibi isimlerin keyfi bir atamayla rektörlük yapamayacağını tekrar gösterdi.

Neredeyse 160 yıllık tarihi olan Türkiye’nin en köklü üniversitelerden birinin kapısına takılan kelepçeler, AKP’nin kayyum rektörünün üniversiteye yaklaşımını ve neden atandığını ilk günden tescilledi.

KHK’larla, kayyum rektörlerle üniversiteler ele geçirilemez. Boğaziçi Üniversitesi önünde biriken gençliğin aklı, cesareti ve kararlılığı kelepçelerinizi üniversitenin kapısından sökecektir.

Aklı, bilimi, aydınlanmayı bütün bir memlekette kelepçeye vurmak isteyen bu cehalet çetesi her adımında karşısında gençleri görecek.
Üniversitelerimiz de memleketimiz de sahipsiz değil.

Kayyum Rektör İstemiyoruz!