Türkiye’nin Yarınını Kuralım!

Ekonomik krizin, hukuksuzluğun ve gerici kuşatmanın yoğun biçimde hissedildiği günlerde Umut Buluşması’nı kitlesel ve coşkulu bir katılımla geride bıraktık. Katledilen kızı için adalet arayan babayla ekmeği ve sendikalaşma hakkı için direnen işçilerin, kalleş bir pusuda linç edilerek aramızdan alınan yoldaşımızın adını dayanışmayla yaşatan ailesiyle sazını, sözünü, kalemini aydınlık bir ülke umuduna vakfeden sanatçıların, Ovacık’tan Dersim’e uzanan yolculuğuyla tüm memlekete umut olan Komünist Başkan’la her yaştan ilericinin devrimci gençlerle bir araya geldiği Umut Buluşması, adına yaraşır şekilde umudun güçlenmesine sahne oldu.

Davetimizi kabul ederek bizleri yalnız bırakmayan Şaban Vatan, Can Gürses, Emirkan Korkmaz, Gürkan Korkmaz, Fatih Mehmet Maçoğlu, Tüvtürk direnişçileri ve Tiyatro D22 ekibine ve gençliğin coşkusuna şarkılarıyla ortak olan Cümbüş Cemaat, Eda Baba, Aylin Aslım ve Pilli Bebek’e de bir kez daha teşekkür ediyoruz. Türkiye’de cumhuriyet, devrim ve sosyalizm mücadelesinin en karanlık günlerde dahi durdurulamayacağını dosta düşmana ilan eden buluşmaya katılan herkesi selamlıyoruz.

Umut Buluşması’nda gözlemlenen umut, coşku ve kararlılık, kuruluşumuzdan bugüne verilen emek ve mücadelenin yeni bir noktaya geldiğini ve bu zeminde yeni bir siyasi çıkış olanağının bulunduğunu da göstermiştir.

Emekçi halkımızın yoksulluğun, zorbalığın ve gericiliğin pençesinde inlediği, güzel ülkemizin gözü ranttan başka bir şey görmeyen bir çetenin elinde tutsak olduğu bu günlerde tarih devrimcileri yeniden göreve çağırıyor. Türkiye devrimcilerini arıyor.

Türkiye devrimcilerini ararken FKF geldiği noktayla yetinmeyecek, daha büyük görevlere hazırlanacaktır. Gençlik mücadelesinde biriktirdiğimiz örgütlü gücü daha büyük iddialarla buluşturacak, ekmek ve cumhuriyet kavgasını devrim ve sosyalizm hedefiyle buluşturacak, Türkiye’nin yarınını kuracak devrimci siyasi iradeyi oluşturmak için kolları sıvayacağız.

Umut Buluşması’nda bir araya gelerek Abbasağa Parkı’nı dolduran tüm dostlarımıza çağrımızdır:
Yoksulluk, zorbalık ve gericiliğe karşı buluşmamızı gelin sürekli kılalım.

Yeniden kurulduğu 2013’ten bu yana yolu FKF ile kesişmiş olan on binlerce arkadaşımıza çağrımızdır:
6 yıllık mücadelemizin sonunda önemli adımlar atmaya hazırlanırken gelin yeniden birlikte yürüyelim.

Cumhuriyet, devrim ve sosyalizm mücadelesini zafere ulaştıracak devrimci siyasi iradeyi hep birlikte oluşturalım.

Türkiye’nin yarınını kuralım!