Tarikatların elinde esir tutulan arkadaşlarımıza ve tüm yurttaşlarımıza çağrı

Enes’in başına gelenler ilk değil. Bu düzen yıkılmadıkça da son olmayacak. Tıpkı iktidar gibi düzen muhalefeti de tarikatlardan besleniyor, hiçbiri hiçbir adım atmayacak. Canımız yandığında ya sadece seçimleri işaret etmekle yetinen ya da ölüm sessizliğine bürünenlere güvenmiyoruz. Bir gün daha geç kalmayacağız. Her şeyi kendimizden bekleriz.

FKF kurulduğundan beri başta Fethullahçı çete olmak üzere üniversitelerde ve liselerde geleceğimizi çalmak isteyen bu gerici odaklara karşı mücadele ettik, etmeye de devam ediyoruz. Bu karanlık düzeni yıkacak, aydınlık bir ülkeyi hep birlikte kuracağız. Mücadele aynı zamanda dayanışma ile birlikte yürür.

Bugün zor durumda kaldığı için, ailesinin zoruyla ya da tehditler sonucunda bu karanlık ağların elinde esir olan tüm arkadaşlarımıza sesleniyoruz: Bize ulaşın. Birlikte çözüm bulalım. Yapılanları hep birlikte deşifre edelim. Unutmayın, etrafınızı kuşatan bu karanlık kendisini gösterdiği kadar güçlü değil. Güçlü olmadığı için sahtekarlığa başvuruyor. Yalan ve riya ile ayakta kalıyor. Yetemediği için üzerinizde baskı kuruyor. Kurtulmak için adım attığınızda daha fazlasını da göreceksiniz. Göreceksiniz, yurttaşlarımız yaşamınızı karanlık ağların elinden kurtarmanız için sizden hiçbir desteği esirgemeyecek.

Yurttaşlarımıza sesleniyoruz: Hangi mahallede, hangi üniversitede bu gerici odaklara rastlarsanız bize bildirin. Bu karanlık odakların bir arkadaşımızı daha aramızdan almadan ortadan kalkması için mücadele edelim. Onlar ülkemizin kendilerine ait olduğunu, hak ve hukuk tanımadan gençlerin yaşamları ile istedikleri gibi oynayabileceklerini sanıyorlar. Bunun doğru olmadığını, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin yakın olduğunu gösterelim. Tarikatların pençesinde olan ve ileri doğru adım atmak için toplumdan bir umut ışığı görmeye ihtiyaç duyan tüm arkadaşlarımıza umudu yeniden hatırlatalım.

Yaşamımızı karartmalarına izin vermeyeceğiz.

Geleceğimizi tarikatların ve cemaatlerin elinden kurtaracağız.

Hiçbir arkadaşımız çaresiz değil, FKF burada!

Dayanışma ile,

Fikir Kulüpleri Federasyonu