ABD askeri olmayacağız!

“Güvenli bölge” mutabakatıyla ABD emperyalizmi, AKP iktidarının Suriye’nin kuzeydoğusuna askeri operasyon talebine yeşil ışık yaktı.

Emperyalizm ve gericiliğin Ortadoğu halklarına kurduğu kumpasın farkındayız. Bugün yaşanan durum Türkiye adına meşru müdafaa değil, cihatçı çetelere ve emperyalizme direnerek bölgede oyunu bozan Suriye’nin bu kirli ittifak tarafından hedef alınmasıdır.

Son gelişmelerle birlikte Saray’dan yükselen “Ey ABD” naralarının oyundan ibaret olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. ABD’ye sözde kafa tutan gerici iktidar, bugün kendi Yeni Osmanlıcı ihtirasları için ABD emperyalizminin jandarmalığını bir başka güçten devralmaya hazırlanmaktadır.

Suriye’nin kuzeydoğusuna askeri operasyon, sadece Suriye’nin egemenlik hakkının ihlali değil, aynı zamanda ülkemiz ve halkımız için de bir güvenlik sorunudur. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada yer alan “bölgede yakalanmış olan IŞİD militanlarından artık Türkiye’nin sorumlu olacağı” ifadeleri, bu eli kanlı örgütün büyük katliamlarına tanık olan ülkemizi bekleyen tehlikenin boyutunu göstermektedir.

Suriye’de barış ve istikrar için atılacak adımlara ne emperyalistler ne de onların bölgedeki işbirlikçileri karar verebilir. Suriye’nin geleceğine karar verme hakkı Suriye halkınındır. ABD ve işbirlikçilerinin atacağı her adım, bölgeye yalnızca kan ve gözyaşı getirecektir.

Kahrolsun ABD emperyalizmi ve yerli işbirlikçileri!

Yaşasın Suriye direnişi!